top of page

Naučte se to nejlepší od mistrů svého oboru v pohodlí vašeho domova.

Seznam kurzů :

Kurz Adobe Photoshop:

 

Kurz photoshopu nás naučí pracovat s programem Adobe Photoshop. Jedná se o velice sofistikovaný grafický program, jehož ovládnutí není úplně jednoduché, nicméně náš kurz Vás s ním naučí pracovat pomocí názorných videí. Ukážeme si základní retuše a úpravy fotografií, které mohou posunout naše snímky o několik úrovní dále. Kurz photoshopu nám předá spoustu rad a návodů, po jejich absolvování dokážeme udělat s naší fotografií hotové zázraky.

V kurzu se dozvíte:

 • jaké je prostředí programu Adobe Photoshop

 • jak pracovat s nástrojem záplata a křivky

 • jak dělat základní úpravy fotografie

 • jak formátovat soubory

 • jak dělat černobílé fotografie

 • jak dělat retušování a zmenšování

 • jak se provádí maskování

 • jak na RAW, cameru RAW a panorama, HDR

Kurz nás seznámí s programem Adobe Photoshop. Čeká na nás celkem víc než šest hodin videí, které nás provedou od jednoduchých úprav až po pokročilé retuše, nahrávání akcí a hromadné úpravy. Adobe Photoshop je velkým pomocníkem pro laiky, začínající fotografy i pokročilé profesionály. Kurz photoshopu se nám v praxi bude hodit.

 

Prostředí programu Adobe Photoshop je lehce ovladatelné, musíte ale vědět, jak na to. Seznámíme se s pracovním prostředím, představíme si nástroj vrstvy a povíme si něco o tom, jak zesvětlit a ztmavit fotografii, a to i lokálně. Zaměříme se na užitečný nástroj záplata, jak rychle odstranit odlesky na pleti a podíváme se i na hrátky s jasem a kontrastem.

Kurz photoshopu nám pomocí křivek ukáže, jak s fotografiemi můžeme dělat doslova zázraky. Také se naučíme, jak pracovat s barvami, aby vypadaly ještě lépe, než ve skutečnosti. Zaměříme se na koláže z více fotografií. Za dva měsíce se naučíme s programem Adobe Photoshop pracovat lépe, než většina dnešních fotografů.

 

Naučíme se pokročilé úpravy a retuše. Dozvíme se, jak nám může při úpravách pomoci maskování, jak vyvolávat RAW v modulu Camera RAW, jak zmenšit a doostřit fotografii pro web a pro tisk nebo jak si usnadnit práci pomocí různých fíglů.

Kurz photoshopu nás naučí základní úpravy fotografie, jako ořez, barvy, expozice a dozvíme se jednoduchý postup, jak upravit expozici a barvy. Podíváme se na formáty souborů, které se při fotografování používají a srovnáme jejich výhody a nevýhody.

 

Zavítáme do světa černobílé fotografie. Stáhneme si přiložené fotky, na kterých si můžeme vše vyzkoušet. Pokud máme i nějaké své, zajímavé pro převod do černobílé fotografie, zkusíme je upravit a přidat do fotogalerie tohoto kurzu.

Pustíme se do retuší a ukážeme si, jak lze z fotky odstranit nežádoucí předměty. Také se podíváme, jak rychle lze upravit skupinovou fotku. Stáhneme si přiložené soubory a ukážeme si práci s klonovacím razítkem. Představíme si nejpokročilejší retuše. Pokud si s nimi poradíme, pak nás již nic nepřekvapí a s fotografií dokážeme naprosto vše.

 

Podíváme se, jak se retušují veškeré portréty. Je to jen několik funkcí, které stačí pořád opakovat dokola, a dokážete s nimi naprosto cokoliv. Pokud budeme chtít, upravíme si fotku v příloze a zašleme ji do fotogalerie kurzu a lektor se k ní vyjádří a poradí, co vylepšit. Podíváme se společně na využití výběru a maskování při úpravách fotografií.

 

Kurz photoshopu nám poví vše důležité o formátu RAW a jak na něj. Mrkneme se na použití modulu Camera Raw. Zkusíme zmenšování, ostření a hromadnou úpravu fotografií, panorama a HDR. Upozorňujeme, že na všechny přiložené fotografie se vztahují autorská práva a lze je využít jen pro naše výukové účely.

 

Kurz photoshop nám ukáže, jak práce s Adobe Photoshop může být jednoduchá a intuitivní:

 • zorientujeme se v prostředí programu Adobe Photoshop, nástroj vrstvy, zesvětlit a ztmavit

 • nástroj záplata, jak rychle odstranit odlesky na pleti, hrátky s jasem a kontrastem

 • pomocí křivek můžeme pracovat s barvami, zaměříme se na koláže z více fotografií

 • základní úpravy fotografie, ořez, úprava expozice a barev

 • podíváme se na formáty souborů a srovnáme jejich výhody a nevýhody

 • černobílá fotografie, stáhneme si k tomuto dílu přiložené fotky a budeme je upravovat

 • pustíme se do retuší, maskování, modulu Camera Raw, autorská práva

 • zmenšování, ostření a hromadné úpravy fotografií, panorama a HDR

 

Lektorem kurzu Adobe Photoshop, jednoduchý a intuitivní, i pro Vás je Josef Cvrček, který se profesionálnímu fotografování a lektorování kurzů fotografie věnuje již mnoho let. Jeho online kurzy již v minulosti prošla spousta fotografů, amatérských i profesionálních. Kurz photoshopu je vhodný pro všechny. Svíčce nikterak neublíží, když od ní zapálíte svíčku jinou, proto ve svých kurzech předává všechny své dovednosti.

Seznam kurzů :

Kurz Game Maker :

Game Maker (zkráceně GM) je program pro tvorbu 2D a 3D videoher běžící pod Windows (a remake verze 7 pro MAC). V aktuální době GM již není podporován, místo něj se používá jeho nástupce Game Maker Studio (zkráceně GMS).

Byl napsán profesorem Markem Overmarsem v programovacím jazyce Delphi a poprvé vypuštěn mezi lidi roku 1999 v listopadu. Placená verze má oproti verzi zdarma možnost exportovat hry do 14 různých platforem. Verze zdarma (tzv. Standard) je ale také velice oblíbená, protože uživatele kromě exportu pouze pro Windows vůbec neomezuje.

Začátečníci mohou programovat přetahováním ikonek (Action), které reagují na různé události (Events), pokročilejší uživatelé mohou použít jeho vlastní objektový jazyk GML (Game Maker Language). Díky přátelskému rozhraní a jednoduchosti mohou začít programovat i naprostí začátečníci, což je důvod, proč je GMS tak oblíbený.

Kurz Corel VideoStudio Ultimate 2021

Corel VideoStudio Ultimate 2021 umožňuje zábavně a snadně vytvářet ta nejlepší videa, s efektivnějšími nástroji a novými kreativními doplňky. Prozkoumejte stovky drag-and-drop grafik a více než 2 000 vizuálních efektů - včetně exkluzivní kolekce od lídrů v oboru. Znovu vytvořte populární styly videa a upravujte videa pro sociální média během několika minut s novými šablonami okamžitých projektů - dokonce přidejte osobnost a posilte reakce pomocí zbrusu nových samolepek AR! Exkluzivní nástroje a optimalizovaný výkon vám pomohou jít nad rámec základních video oprava rozvíjet své dovednosti.

Prozkoumejte funkce verze Ultimate, jako je stabilizace videa, úpravy rozdělené obrazovky, gradace barev, maskování videa a další! Ponořte se do zábavného, snadného a kreativního videa střih a překvapte se tím, co můžete vytvořit v NOVÉM VideoStudiu Ultimate 2021.

Kurz aplikace XSplit Broadcaster

XSplit Broadcaster Používaný pro streamování z virtuálních her, pracovní okno softwaru. Vestavěný mixážní pult umožňuje přepínat na jiné zdroje médií během vysílání a míchat obsah v zařízení.

Produkt pomáhá vybrat konkrétní oblasti obrazovky pro vysílání, upravovat obraz, vybrat obsah blesku nebo animaci. Změny jsou prováděny v reálném čase, přímý přístup k oblíbeným službám streamingu videa. 

bottom of page